Modelo:Euskara/parte19-1t

En Galilibros, o Wikibooks en galego.
Saltar ata a navegación Saltar á procura

| korrika || correr || verbo |- | hasi || comezar || verbo |- | iritsi || chegar || verbo |- | ohe || cama || substantivo feminino |- | jo || petar || verbo |- | barne || interior || adxectivo invariable |- | ideki || abrir || verbo |- | gaixo || pobre || adxectivo invariable |- | ondoren || entón / despois / logo || adverbio |- | arropak || vestidos /
vestimentas /
roupas || substantivo plural:
masculino /
feminino /
feminino |- | jantzi || meter || verbo |- | dela uste du || cre que é || locución verbal |- | hobeki || mellor || adxectivo invariable (grao comparativo)